Archiwum wiadomości

Relacja z projektu Od szkolenia do zatrudnienia

W rybnickim Hufcu Pracy dziesięć kobiet w wieku 18 – 24 lat kontynuuje udział w zajęciach szkoleniowych w ramach realizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy unijnego projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”.

Link do spotu promocyjnego (klik)

Do tej pory wszystkie uczestniczki projektu ukończyły grupowe zajęcia z doradcą zawodowym, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, skorzystały również z indywidualnego wsparcia doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Rybniku, który kieruje na pierwsze rozmowy do pracodawców gotowych przyjąć beneficjentki na trzymiesięczny staż zawodowy. Wszystkie Panie wzięły również udział w warsztatach z zakresu kreowania wizerunku oraz metamorfozach, co z pewnością pozytywnie wpłynie na pewność siebie i poczucie wartości. Beneficjentki skorzystały z profesjonalnych usług fryzjera, kosmetyczki oraz stylistki, mogły także zakupić stylowe ubrania i obuwie.

8 lipca rozpoczęła się natomiast jedne z najważniejszych części zajęć, czyli kursy zawodowe. Dwie osoby rozpoczęły kurs pracownika biurowego o specjalności kadry i płace, kolejna grupa już w następnym tygodniu przystąpi do intensywnych zajęć w ramach kursu kosmetyczki-wizażystki z modułem stylizacji paznokci. Warto dodać, że w obydwu profesjach lokalni pracodawcy poszukują obecnie pracowników.

Uczestniczki projektu otrzymują także dodatkowe formy wsparcia w postaci wyżywienia, dofinansowania kosztów dojazdów na zajęciach oraz kosztów opieki nad osobą zależną. Dodatkowo osoba z orzeczoną niepełnosprawnością jest objęta dodatkową pomocą tutora.

Aktywnie rozpoczęliśmy wakacje

Kiedy zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019 większość uczestników i absolwentów Hufca Pracy w Rybniku postanowiła udać się na zasłużony wypoczynek. Jest jednak grupa, która część wakacji letnich spędza bardziej aktywnie. Są to z pewnością osoby, które realizują obowiązki pracownika młodocianego na praktykach zawodowych oraz angażują się w inicjatywy społeczne.

Więcej…

Działamy na stadionie MOSiR Rybnik

Czerwiec to miesiąc organizacji wielu przedsięwzięć sportowo – rekreacyjnych i kulturalno – oświatowych na przez jednostki samorządu terytorialnego. Co roku, w połowie czerwca Miasto Rybnik organizuje szereg atrakcji dla swoich mieszkańców w ramach obchodzonych Dni Rybnika. Inaczej nie mogło być w roku 2019 r. Kadra i uczestnicy rybnickiego Hufca Pracy na mocy podpisanych porozumień, w szczególności z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybniku, aktywnie włącza się w pomoc przy organizacji imprez miejskich.

Więcej…

Sukcesy na Igrzyskach Lekkoatletycznych

30 maja 2019 na stadionie lekkoatletycznym BOSiR w Bielsku-Białej Wapienicy odbyła się kolejna edycja Letnich Igrzysk Lekkoatletycznych Młodzieży OHP z województwa śląskiego. Tym razem wystartowaliśmy we wszystkich konkurencjach i przywozimy ze sobą trzy medale - złoto w biegu na 100 m zdobyła Wiktoria Chmielewska, równie dobrze na setkę pobiegł Paweł Wicha, który w finale uległ tylko koledze z Pyskowic, natomiast super kondycją i szybkością w biegu na 400 m dziewcząt wykazała się Wiktoria Oleś, która także wywalczyła srebro. Miejsca tuż za podium zajęli - Sandra Kretek w skoku w dal oraz Sebastian Kupisz w tej samej konkurencji. Niestety w tym roku nie udało się odnieść sukcesu w sztafetach 4x100 m. O wielkim pechu mogą mówić dziewczyny, które po bardzo dobrym biegu Wiktorii Oleś na pierwszej zmianie zgubiły pałeczkę i już nie udało nadrobić się dużej straty. Wszystkim laureatom i uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego hufca!

Warsztaty plastyczne Pouring

W ostatnich dniach maja rybnicki Hufiec Pracy wraz z Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej zorganizował warsztaty plastyczne pn. „Pouring” dla słuchaczy Szkoły Podstawowej dla Dorosłych. Prowadzącą warsztaty była artysta-plastyk pani Joanna Królikowska.

Więcej…

Obroniliśmy tytuł Mistrzów Śląska w piłce nożnej

22 maja 2019 r. na boiskach piłkarskich Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku-Kamieniu rozegrano kolejną edycję  Mistrzostw Śląska OHP w 11-osobowej piłce nożnej. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorami zawodów byli: Śląska WK OHP w Katowicach oraz Hufiec Pracy w Rybniku.

Do finałowych rozgrywek przystąpiło siedem reprezentacji z jednostek organizacyjnych OHP województwa śląskiego, którzy wyrazili gotowość do walki o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej OHP na Śląsku. Były to drużyny z: Dąbrowy Górniczej, Pyskowic, Bielska-Białej, Gliwic, Pszczyny, Siemianowic Śląskich oraz gospodarzy z Rybnika. Podczas tegorocznej edycji imprezy zespoły rozegrały turniej systemem ligowym. Dzięki temu każda drużyna rozegrała podczas turnieju 6 spotkań, co pozwoliło na pełne zaprezentowanie swoich umiejętności piłkarskich.

Galeria

Więcej…

Wsparliśmy Alisię i Rybnickie Dni Integracji

13 i 14 maja w Rybniku zostały zorganizowane IV Rybnickie Dni Integracji. To ważne wydarzenie od czterech lat organizuje Miasto Rybnik oraz Stowarzyszenie „Oligos”. Celem przedsięwzięcia, któremu w tym roku przyświecało hasło “Masz w sobie dobro! – przekaż dalej”, jest przede wszystkim pokazanie potencjału osób z niepełnosprawnościami oraz zaangażowanie społeczeństwa lokalnego we wspólne działanie.

Więcej…

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

10 maja w Rybniku, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, przeprowadzono działania skierowane do uczestników rybnickiego Hufca Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia były Punkty Pośrednictwa Pracy z Rybnika, Czerwionki-Leszczyn oraz Radlina.

Więcej…

Pierwsze zajęcia w projekcie Od szkolenia do zatrudnienia EFS

W rybnickim Hufcu Pracy rozpoczęły się indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym w ramach drugiego naboru do  projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”. Podczas spotkań informacyjno-rekrutacyjnych, które przeprowadzono w kwietniu, do projektu zakwalifikowano 10 osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji zawodowo - społecznej.

Więcej…

Radosnego Alleluja

„Bóg zmartwychwstał,
odwalił groby naszych domów
Byśmy stanęli. Na światło spojrzeli
Byśmy wołaniem wielkim odetchnęli”.

Ernest Bryll

Wszystkim uczestnikom, kadrze, pracodawcom i współpracownikom Ochotniczych Hufców Pracy składamy najserdeczniejsze życzenia - zdrowych, radosnych, pełnych wiary i miłości Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały będzie dla wszystkich drogą, nadzieją i miłością.


Strona 1 z 7