Archiwum wiadomości

Nowe ograniczenia związane z koronawirusem

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem dotyczącym nowych ograniczeń i wytycznych związanych ze stanem epidemii. LINK

Komunikat Związku Rzemiosła Polskiego

Zachęcamy wszystkich pracodawców, rodziców, opiekunów prawnych do zapoznania się z najnowszym komunikatem dotyczącym realizacji praktyk zawodowych przez pracowników młodocianych. LINK

Razem przetrwamy trudny czas

„Pomyśl o tym, że to co dzieje się teraz, będzie tylko wspomnieniem, a nasze normalne, zwyczajne życie będzie jak prezent – nieoczekiwany i piękny. I pokochamy wszystko, co dotąd wydawało się oczywiste. I będziemy wdzięczni za każdą sekundę”. Te piękne  słowa papieża Franciszka wlewają w nasze serca nadzieję, że trudny czas przeminie, tak jak po burzy przychodzi spokój. Jak w tych trudnych dniach radzą sobie uczestnicy rybnickiego Hufca Pracy? Czy okres zawieszenia zajęć w szkołach i, w zdecydowanej większości, praktycznej nauki zawodu u pracodawców może przynieść coś nowego, konstruktywnego? Jaka jest w tym wszystkim rola wychowawców, mających wspierać w niecodziennej sytuacji swoich podopiecznych? Okazuje się, że wszystkie odpowiedzi są pełne optymizmu.

Więcej…

Nowe komunikaty

Bardzo prosimy o zapoznawanie się z najnowszymi komunikatami dotyczącymi obecnej sytuacji:

https://ohp.pl/?page_id=22839

https://ohp.pl/?page_id=22781

Polecamy

https://dokariery.pl/ecam-theme/images/dokarierypl_logo.png

Zachęcamy do odwiedzania ogólnopolskiego portalu dla młodzieży i pracodawców, w którym możecie znaleźć wiele ciekawych informacji, aktualności, porad oraz uzyskać bezpłatne materiały z różnych dziedzin.

Zapraszamy !!!

Komunikat Komendanta Głównego OHP

UWAGA !

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem Komendanta Głównego OHP Bogdana Ścibuta.

Komunikat

Pilny komunikat !

Na stronach Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej pojawił się najnowszy komunikat ws. pracowników młodocianych, zalecający wszystkim pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych. Prosimy wszystkich o zapoznanie się z jego treścią:

LINK

Polecamy

Uczyć można się wszędzie !

Poniżej podajemy linki, z których można skorzystać podczas zawieszenia zajęć lekcyjnych w szkołach. Zachęcamy wszystkich uczestników do nauki i pogłębiania swojej wiedzy:

Więcej…

Informacje

Ważne informacje !

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi realizacji przygotowania zawodowego przez pracowników młodocianych informujemy, że poprzedni komunikat pozostaje aktualny. Dodatkowo informujemy, że odpowiedzialność za pracownika młodocianego w czasie zawieszenia zajęć w szkołach spoczywa na pracodawcy i rodzicu (zgodnie z pismem z KG OHP oraz komunikatem MEN). Pracodawca nie może jednakże zażądać od młodocianego uczęszczania na zajęcia praktyczne w dniu, kiedy przypada nauka w szkole. W takim przypadku rodzic/opiekun prawny może odmówić wysłania swojego dziecka/podopiecznego na zajęcia praktyczne. W tym czasie pracownicy młodociani powinni stosować się do zaleceń dyrektora szkoły oraz nauczycieli.

W razie pytań i wątpliwości podajemy dane kontaktowe do Departamentu Strategii Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego MEN (DSKKZ):

tel. 22 34 74 195; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wkrótce kolejne komunikaty!

Strona 1 z 9