Obroniliśmy tytuł Mistrzów Śląska w piłce nożnej

22 maja 2019 r. na boiskach piłkarskich Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku-Kamieniu rozegrano kolejną edycję  Mistrzostw Śląska OHP w 11-osobowej piłce nożnej. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorami zawodów byli: Śląska WK OHP w Katowicach oraz Hufiec Pracy w Rybniku.

Do finałowych rozgrywek przystąpiło siedem reprezentacji z jednostek organizacyjnych OHP województwa śląskiego, którzy wyrazili gotowość do walki o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej OHP na Śląsku. Były to drużyny z: Dąbrowy Górniczej, Pyskowic, Bielska-Białej, Gliwic, Pszczyny, Siemianowic Śląskich oraz gospodarzy z Rybnika. Podczas tegorocznej edycji imprezy zespoły rozegrały turniej systemem ligowym. Dzięki temu każda drużyna rozegrała podczas turnieju 6 spotkań, co pozwoliło na pełne zaprezentowanie swoich umiejętności piłkarskich.

Galeria

Już pierwsza runda meczów przyniosła odpowiedź na pytanie, które drużyny będą faworytami mistrzostw. Pierwsze wyniki i przebieg rywalizacji wskazywały, że najwyższy poziom reprezentują drużyny, które również w zeszłym roku były w ścisłej czołówce końcowej klasyfikacji. Do faworytów z Pszczyny, Rybnika i Pyskowic dołączyła jeszcze ekipa z Bielska-Białej, która w pierwszych meczach udowodniła, że ma bardzo silną defensywę (bielszczanie stracili bramki tylko w ostatnim spotkaniu z reprezentacją gospodarzy). Rywalizacja sportowa pomiędzy faworytami była bardzo zacięta. Żadna drużyna nie ustrzegła się porażki, co jeszcze bardziej podgrzewało sportowe emocje. Ostatecznie tytuł Mistrza Śląska OHP obroniła reprezentacja z Rybnika, która minimalnie wyprzedziła w tabeli zespoły z Pszczyny oraz Pyskowic. O końcowym sukcesie gospodarzy zadecydował przede wszystkim bardzo emocjonujący mecz z zespołem Hufca Pracy z Pszczyny, który po szybkim golu napastnika Denisa Mirkiewicza zakończył się skromnym zwycięstwem Rybnika 1:0. Piłkarze z Pszczyny próbowali szybko odpowiedzieć na to trafienie, ambitnie dążąc do wyrównania, które dawałoby im szanse na mistrzostwo. Nie udało im się jednak wykorzystać stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola – napastnik Pszczyny w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rybnika trafił w słupek. Sporymi niespodziankami były natomiast: zwycięstwo Pyskowic 1:0 nad gospodarzami oraz bezbramkowy remis Bielska-Białej z Pszczyną. W ostatniej kolejce piłkarze z Rybnika, w decydującym o końcowej klasyfikacji w tabeli spotkaniu, pokonali drużynę z Bielska –Białej 3:1.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na podsumowanie turnieju i uhonorowanie najlepszych drużyn i zawodników dyplomami, medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Podczas ceremonii zakończenia turnieju specjalista ds. programów edukacyjnych Śląskiej WK OHP Jolanta Miśkowicz oraz komendant Hufca Pracy w Rybniku Magdalena Szrek-Moroń wręczyły także wyróżnienia indywidualne: najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Michał Prusek, królem strzelców jego kolega z hufca Kamil Pustelnik, natomiast statuetkę najlepszego bramkarza odebrał Kacper Szymala z Bielska-Białej.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze,  duchu fair-play. Dodatkowo wszyscy uczestnicy turnieju mogli skorzystać ze stoiska zdrowej żywności przygotowanego przez uczestników-kucharzy z rybnickiego Hufca Pracy oraz wziąć udział w quizie wiedzy o OHP i Unii Europejskiej zorganizowanym przez pośredników pracy z Punktów Pośrednictwa Pracy OHP w Rybniku, Radlinie oraz specjalistę ds. rozwoju zawodowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Wodzisławiu Śląskim.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wsparli organizację turnieju – szczególnie restauracji Kassandra z Rybnika, piekarni Kwiatoń-Szymura oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z Rybnika za udostępnienie i profesjonalne przygotowanie obiektów sportowych i Rybnickiemu Sztabowi Ratownictwa za medyczne zabezpieczenie imprezy .

Wyniki :

I Miejsce HP Rybnik

II Miejsce HP Pszczyna

III Miejsce HP Pyskowice

IV Miejsce HP Bielsko Miała

V Miejsce HP Siemianowice Śląskie

VI Miejsce OSiW Dąbrowa Górnicza

VII Miejsce HP Gliwice