Aktywnie rozpoczęliśmy wakacje

Kiedy zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019 większość uczestników i absolwentów Hufca Pracy w Rybniku postanowiła udać się na zasłużony wypoczynek. Jest jednak grupa, która część wakacji letnich spędza bardziej aktywnie. Są to z pewnością osoby, które realizują obowiązki pracownika młodocianego na praktykach zawodowych oraz angażują się w inicjatywy społeczne.

Jak co roku wolontariuszy z rybnickiego Hufca Pracy nie mogło zbraknąć na jednej z największych imprez sportowych miasta, czyli Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. Tegoroczna, jubileuszowa 10 edycja imprezy zgromadziła na starcie prawie 1200 biegaczy z całego świata, którzy nocą 29 czerwca przebiegli dystans 21,097 km w dwóch, 10 kilometrowych pętlach ulicami miasta. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Rybniku, z którym Hufiec Pracy w Rybniku od lat realizuje porozumienie o współpracy. Tej nocy upały z pewnością doskwierały sportowcom, dlatego niezwykle istotne było właściwe nawodnienie obciążonych organizmów. O to właśnie zadbali nasi wolontariusze, obsługując jeden z punktów żywieniowych mieszczących się na trasie biegu. Młodzież była odpowiedzialna m.in. za napełnianie i wydawanie kubków z wodą oraz dbanie o bezpieczeństwo na trasie. Przed startem półmaratonu uczestnicy i absolwenci zaangażowali się również w pomoc podczas pakowania pakietów startowych dla startujących zawodników.

Wszyscy zaangażowani w pomoc przy organizacji imprezy zostali uhonorowani certyfikatami wolontariusza i obdarowani bezpłatnymi wejściami na rybnickie obiekty sportowo-rekreacyjne. Jak zawsze, podczas imprezy wszystkim towarzyszyła fantastyczna atmosfera.